Kutsal Ruh: Seni Tüm Gerçeğe Yöneltecek Olan (Cep boyu ekran)

Kutsal Ruh’un nasıl sizin arkadaşınız olduğunu, insanların neden ‘bilinmeyen dillerde’ konuştuklarını, ve kimin Kutsal Ruh’la dolabileceğini bilmek ister misiniz? Yanıtınız “Evet” ise, Yardımsever Arkadaşınız adlı bu kitap tam size göre! Binlerce kişi bu dersleri çalışmaktan büyük zevk almıştır. Yaşamları ruhsal açıdan zenginleşmiştir. Sizin yaşamınızı da zenginleştirmesi en büyük dileğimizdir.

Bütün Kurs Kitabı’nı Oku/İndir (Cep boyu ekran) icon Kursun Tanıtıcı Notlarını Oku/İndir (Cep boyu ekran) icon

Günümüzde, insanlar dünya tarihinde şimdiye kadar olandan çok daha fazla bir şekilde Kutsal Ruh ve O’nun işinden söz etmektedirler. O’nun sadece bir etki değil, bir Kişi olduğunu keşfetmişlerdir.
Bu ders şunları yapmanıza yardımcı olacaktır... Kutsal Ruh’un kim olduğunu açıklamak, O’nun nasıl sizin arkadaşınız olabileceğini tanımlamak, ve kim olduğunu ve ne yaptığını gösteren yedi belirli unvanını listelemek.

Dersi Oku/İndir (Cep boyu ekran) icon

Kutsal Ruh neden gelmiştir? Pentikostçu yazar Melvin L. Hodges, buna dört önemli neden göstermiştir. Birincisi: Kutsal Ruh’un, bizlerin Tanrı’nın düşüncelerini düşünmemizi sağlamak için geldiğini söylemiştir. Doğal düşüncelerimiz benmerkezlidir; tanrısal program kendimizden vermemizi ister. Bizler kendimizi düşünürüz; Tanrı başkalarını düşünür. Bu yüzden insanın düşüncelerini Tanrı’nın düşüncelerinin çizgisine çekecek bir şeyin gerçekleşmesi gerektir. Kutsal Ruh’un gelişiyle bunu gerçekleştirmesi tasarlanmıştır.

Dersi Oku/İndir (Cep boyu ekran) icon

Kutsal Ruh’la vaftiz olan bazı öğrenciler şöyle yazmışlardır: “Duada bir yenilik vardı, birçoğumuz için daha derin bir iman yaşamının başlangıcını oluşturan bir yenilik vardı.
Bu ders...Kutsal Ruh size öğrettikçe dua hakkında önemli gerçekleri keşfetmenize, sizi esinlendirdikçe Tanrı’ya yeni ve daha derin bir şekilde tapınmanıza, ve sizin aracılığınızla dua etmesine izin verdiğinizde ne olduğunu bildirmenize yardım edecektir.

Dersi Oku/İndir (Cep boyu ekran) icon
Kitabı Oku/İndir (Cep boyu ekran) icon

Kutsal Ruh, bizlere gerçeği göstermek için gelir. Ama eğer bizler Gerçek Sözü olan Kutsal Kitap’ı görmezlikten gelirsek O bize nasıl öğretebilir? Kutsal Ruh bizlere tanıklıkta bulunmak ve dua etmek için güç vermeye gelmiştir. Ama eğer biz imanımız konusunda sessiz kalır ve duayı ihmal edersek, bu büyük işi aracılığımızla nasıl gerçekleştirebilir?
“Ruh’ta yürümek,” Kutsal Ruh’un size yol göstermesine izin vermek demektir. Ama Kutsal Ruh tam olarak nasıl yol gösterir? Bu ders bu önemli soruyu yanıtlamaktadır.

Bu Dersi Oku/İndir (Cep boyu ekran) icon

Kutsal Ruh'un gücündan yoksun Mesih İnanlısı yaşamı bir kabuk, güzel bir biçim olabilir, ama hayattan yoksundur, ölüdür. Sadece Kutsal Ruh, canlandıran kıvılcımı, yakan ateşi oluşturabilir. Kutsal Kitap, Tanrısal vaadi almamız için Tanrı’ya tam bir güven ve imanla yaklaşmamız gerektiğine ilişkin vaatler ve öğütlerle doludur.
Bu ders şunları yapmanıza yardımcı olacaktır...Kutsal Ruh’un size verdiği gücün amacını açıklamak; Kutsal Kitap’ın, Kutsal Ruh’ta vaftiz hakkında söylediklerini bildirmek; ve Kutsal Ruh’un, inanlıların yaşamlarındaki varlığını gösteren işaretlerini söylemek.

Bu Dersi Oku/İndir (Cep boyu ekran) icon

Kutsal Ruh’un bize vaat edildiğini öğrendik. Bunu almaya ne zaman hazır oluruz?
İlk olarak, Kutsal Ruh’la dolmamızın mümkün olduğundan emin olmamız lazım. Bunun garip ya da sıradışı bir şey olmadığına ikna olmamız gerekir. Bunun Tanrı’nin işi olduğunu görmeliyiz.
ikinci olarak, Kutsal Ruh’la dolmayı arzulamamız gerekir. Tanrı’nın Ruhu’nun yaşamınızın Efendisi olmasına izin vermeye gerçekten razı mıyız? Eğer “Evet” yanıtı verebiliyorsak, Kutsal Ruh’la dolmaya hazırızdır!

Bu Dersi Oku/İndir (Cep boyu ekran) icon
Kitabı Oku/İndir (Cep boyu ekran) icon
Kitabı Oku/İndir (Cep boyu ekran) icon