İsa Mesih'te Yeni Yaşam (Cep boyu ekran)

İsa Mesih’ten Kurtarıcınız olmasını istediğinizde, olağanüstü bir olay gerçekleşti. Karanlıktan ışığa çıkarıldınız. Günahlarınız bağışlandı ve Tanrı’nın ailesine doğdunuz. Yeni bir yaşam aldınız. Bu kitap, İsa’nın sizin için yapmış olduğu işten ötürü bugün sahip olduğunuz yeni yaşam hakkındadır.

Bütün Kurs Kitabı’nı Oku/İndir icon Kursun Tanıtıcı Notlarını Oku/İndir icon

Bu ilk derste, Kutsal Kitap’ın sizde gerçekleşen bu değişim hakkında neler söylediğini inceleyeceksiniz. Yeni ayrıcalıklarınızın ve sorumluluklarınızın neler olduğunu öğreneceksiniz. Doğmuş olduğunuz yeni aileyi tanıyacaksınız. Tanrı’nın, kardeşlerinizle geliştirmenizi istediği yeni ilişkiler hakkında bilgi edineceksiniz.

Dersi Oku/İndir icon

Hiç yürümeyi öğrenen bir çocuğu seyrettiniz mi? Ayakta zor duran küçük çocuk, erişebileceği her şeye tutunarak sallana sallana titrek adımlarla yürür. Ama çok büyük bir heyecan yaşamaktadır! Gözlerinde tıpkı bütün dünyayı fethetmiş gibi bir ifade vardır! Ve böylece, bazen ilerleyerek, bazen durarak, bazen düşerek – ama her zaman yoluna devam ederek – yürümeyi öğrenir.
Başarma arzusu güçlüdür. Bütün bunlar olup biterken anne babası, her adımda yardım etmek ve her adımını teşvik etmek için yakının- dadırlar.

Dersi Oku/İndir icon

Bu ders, Tanrı’nın sizinle nasıl konuştuğunu anlamanıza yardım edecektir. Tanrı sizinle bazen aracısız, bazen sözü olan Kutsal Kitap aracılığıyla, bazen de başka bir Mesih inanlısı aracılığıyla konuşur. Bu dersi çalıştıkça, hangi yöntemi seçerse seçsin Babanız’ın sesini nasıl tanıyacağınızı keşfedeceksiniz.

Dersi Oku/İndir icon

Bu ders, ruhsal gelişimin bu dört önemli ilkesi hakkında daha çok açıklama içermektedir. Dersi çalıştıkça, bu ilkeleri hayatınızda hemen nasıl uygulamaya koyabileceğinizi göreceksiniz. Bunu harikulade sonuçlar izleyecektir! Zararlı davranış kalıplarının yerini yenileri alacaktır. Günbegün, Tanrı’nın olma- nızı istediği türde olgun bir insan olma yönünde gelişeceksiniz.

Dersi Oku/İndir icon

Şimdi de yaşamınızda buna benzer bir değişim gerçekleşmekte. Ruhsal yaşamınız gelişiyor. Mesih’te büyüdükçe yeni ilgiler eski ilgilerin yerini alıyor. Ayrıca yeni sorumluluklar da var. Bu derste, bu özel değişimler ve etkinliklere bakacağız. Diğer insanların da yeni ilgilerinizi paylaştığını keşfedeceksiniz!

Dersi Oku/İndir icon
Kitabı Oku/İndir icon

Belirli bir hedefe ulaşmak istediğinde de bir koşucu, antrenörünün talimatlarına uyar. Bazı şeyleri yapar, ama bazı şeyleri yapmaz. Amacı ödülü almak için yeteneğini ve gücünü geliştirmektir. Artık bir imanlı olduğunuza göre yeni ve özel bir hedefiniz vardır. Hedef, göksel Babanız’ın olmasını istediği bütün niteliklere sahip olmanızdır.
Göksel Babanız, ailesinin bir parçası olmanızı ve yaşamınız için koyduğu tasarıya girmenizi planlamaktadır. Bu ders, O’nun size yardım etmek için verdiği yeni tasarımı açıklamaktadır. Buna girmenin size birçok yararı olacaktır.

Dersi Oku/İndir icon

Kutsal Ruh sana yeni bir rehber olacak, sana günahtan sırtını çevirme gücünü sağlayacak. O'nun gücüyle sen gün be gün Göksel Baba'nızın benzerliğine erişeceksiniz.
Evet, harikulade bir Yoldaşınızm var! Bu ders O’nun kim olduğunu ve size nasıl yardım ettiğini açıklayacaktır.

Dersi Oku/İndir icon

Birçok insan, Tanrı’nın gücü hakkında söylediklerinizin doğru olup olmadığını görmek için sizi izlemektedir. Sizin hayatınız onlara Müjde’nin insanları nasıl değiştireceğini göstermektedir. Yaptığınız şeyler, İsa için söylediğiniz şeylerden daha da büyük bir tanıklıktır.
Bu derste, İsa içinizde yaşadığı için yaşamınızda ışıldayan bazı ışık huzmelerine bakacağız. Bu huzmeler diğer insanları Müjde’nin doğruluğu konusunda ikna eder.

Dersi Oku/İndir icon

Bu dünyada gerçekten Mesih'e inanan bir aileye sahip olmaktan daha büyük bir bereket yoktur. Böyle bir aile, günah ve sorunlardan korunmak için bir sığınaktır. Çocukların kendilerini güvende
Tanrı’nın bu konuda size söylediklerine itaat ederek, evinizin cennete benzemesini sağlayabilirsiniz.

Dersi Oku/İndir icon

Bu ders Tanrı’nın çocuğu olduğunuz için şu anda sahip olduğunuz türdeki özgürlükten söz eder. Bu özgürlük sizi, günahın korkunç etkilerinden özgür kılar. Sizi, Tanrı’yı hoşnut edemeyeceğiniz korkusundan kurtarır. Ruhsal hata ve karışıklığı yenmenize yardım eder. İsa Mesih’in sizin için yaptığı şeyden ötürü bu bereketler sizindir. Ama bunlar sadece başlangıçtır.
Şimdiden başlamış olan bu yeni özgürlük, yaşamınız boyunca hiçbir zaman son bulmayacaktır.

Dersi Oku/İndir icon
Kitabı Oku/İndir icon
Kitabı Oku/İndir icon
Kitabı Oku/İndir icon
Kitabı Oku/İndir icon