Peygamberleri Örnek Alalım

Peygamberleri Örnek Alalım adlı bu kurs, Tanrı'nın peygamberlerinin sekizinin yaşam değiştiren deneyimlerini kaydetmektedir. Bu kursu dikkatle incelemek ve peygamberlerin sözlerine itaat etmek kendinizi Tanrı'ya nasıl teslim edeceğinizi bilmenize yardım edecektir.

Bütün Kurs Kitabı’nı Oku/İndir icon Kursun Tanıtıcı Notlarını Oku/İndir icon

Nuh, Tanrı’nın sesini duydu. Bu derste Nuh’un yaşadıklarını ele alacağız. Korkunç fırtınanın yeryüzüne neden geldiğini, Tanrı’nın Nuh’a ne dediğini ve tufanın suları etrafında kabarıp dönerken Nuh’un hayatını nasıl kurtardığını öğreneceğiz.

Bu Dersi Oku/İndir icon

İbrahim’in deneyimlerinden kendinizi Tanrı’ya nasıl teslim edebileceğinizi ve Tanrı’nın vaat ettiği bereketleri nasıl alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Tanrı, hizmetkârı ve arkadaşı olması için İbrahim’i seçti. Tanrı bunu, isteğini yerine getiren herkesi bereketleme planını uygulamaya geçirmek için yaptı.

Bu Dersi Oku/İndir icon

Tanrı’nın Yusuf’un yaşamı için bir amacı vardı. Tanrı bizlere, kötü bir dünyanın ortasında insanların ihtiyaçlarını karşıladığını göstermek istemiştir. Bizlere Tanrı'ya güvenmeyi sevgi ve boyun eğiş içinde O’nun yollarını izlemeyi öğretmeyi istemişti.

Bu Dersi Oku/İndir icon

Bu derste insanlık tarihindeki en ilginç ve önemli bölümlerden biri olan ve Tanrı’dan yazılı bir vahiy alan ilk kişi olan, Musa’nın yaşamı ve işine bakacağız.

Bu Dersi Oku/İndir icon

Şimdi Davut’tan bizim de bu adımları nasıl atabileceğimizi ve Tanrı’yı nasıl hoşnut edebileceğimizi öğrenelim. Bundan sonra Davut’un söylediği gibi, “Canım yalnız Tanrı’da huzur bulur, kurtuluşum O’ndan gelir (Mezmur 62:1)” diyebiliriz.

Bu Dersi Oku/İndir icon

Bu derste Yeşaya’dan işiteceğiz. Yeşaya'nın ismi, TANRI KURTULUŞUN KAYNAĞIDIR anlamına gelir. Bize verdiği özel mesaj şudur: Kurtuluş, kendi kuvvetimiz ya da dinsel görevler yapmamızla değil, ilahi lütuf ve güç aracılığıyla gelir.

Bu Dersi Oku/İndir icon

Bu, Yeşaya gibi, krallarla birlikte yürüyen kibar bir adam değildi. Çölde yaşayan sert bir adamdı, giysi olarak hayvan postları giyiyor ve sıradan insanlar gibi konuşuyordu. Buna karşın, yüreklerinde bir özlem ve bir açlık hissediyorlardı. Vaat edilen Mesih’in, Kurtarıcı'nın geleceği hakkındaki haberi dinlediler.

Bu Dersi Oku/İndir icon

Bu derste, ismi İsa olan bu Kişi’nin gizemi hakkında daha çok şey öğreneceğiz. Bizlere Sözleri, hareketleri ve bildirdiği gerçekler aracılığıyla konuşmasına izin vereceğiz.

Bu Dersi Oku/İndir icon
Bu Dersi Oku/İndir icon