Tanrı’nın Tasarımı – Sizin Seçiminiz

  • Tanrı’nın yaşamınız için olan tasarımını bulmayı,
  • Tanrı’nın bir sonraki adımda ne yapmanızı istediğini bilmeyi,
  • Hayatınızı, Tanrı’nın sizin için olan tasarımına göre planlamayı ister misiniz?
Yanıtınız “Evet” ise, Tanrı’nın Tasarımı – Sizin Seçiminiz adlı kitap tam size göre! Burada verilen pratik önerleri, Tanrı’nın sizinle Kendi tasarımı hakkında nasıl konuştuğunu ve sizin onu kendi yaşamınızda nasıl yerine getirebileceğinizi keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Bütün Kurs Kitabı’nı Oku/İndir icon Kursun Tanıtıcı Notlarını Oku/İndir icon


Mısır’da, piramit denilen büyük abideler vardır. Yapıları meydana getiren taşlar birbirlerine öylesine kusursuz bir şekilde uyar ki, onları yerlerinde tutmak için harç kullanmaya gereksinim duyulmamıştı. Bu piramitler sadece taşları üst üste yığarak yapılabilirler miydi?
Önlerinde taşlardan oluşan dev yığınlar olan binlerce adamı düşünebiliyor musunuz? Ortada bir tasarım olmasaydı ne olurdu? Bu derslerde Tanrı'nın tasarımı hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Dahası, Tanrı'nın sizin için bir tasarımı olduğunu öğreneceksiniz.

Bu Dersi Oku/İndir icon

Belki Tanrı'nın tasarımıyla olan ilişkinizin ne olduğunu merak ediyorsunuzdur. Bu derste, Tanrı'nın sizinle konuşmak istediğinden nasıl emin olacağınızı size gösterecek birkaç gerçeği öğreneceksiniz. Ve aynı zamanda Kendisinin sizin için olan tasarımını yerine getirmekte size yol göstermek için vermiş olduğu vaatler ve sağlayış hakkında da bilgi edineceksiniz.

Dersi Oku/İndir icon

Bazen, Tanrı'nın büyük planına bakmaya başladığımızda fazlasıyla büyük, hatta imkânsız görünür. Bu derste, Tanrı'nın bizim hayatlarımız için koymuş olduğu hedeflere erişmeye çalışırken, bizim için ve bizim aracılığımızla neler yapacağını da göreceğiz.

Dersi Oku/İndir icon

Tanrı'nın isteğini yapmak bazen hoş bazen de zordur. İbrahim bu zor zamanlardan birini yaşadı. Siz de buna benzer bir durumla karşı karşıya olabilirsiniz. Tanrı sizin de imanınızı sınamak için içinde bulunduğunuz birtakım koşulları kullanıyor olabilir. Bu derste, içinde bulunduğumuz koşulların Tanrı'nın bizim için olan tasarımıyla bağlantılı oluşlarını inceleyeceğiz. Bu dersi incelerken, Tanrı'nın sizin hayatınızdaki tasarımını gerçekleştirmeye yardım etmek için, içinde bulunduğunuz koşulları kullanabileceği yolların bazılarını keşfedecekseniz.

Dersi Oku/İndir icon

Belki siz de kendinize, Kutsal Kitap’ın olmamı istediği kişi miyim, yoksa olduğumu hissettiğim kişi mi? diye sormuşsunuzdur. Kutsal Kitap’i incelerken bile kim olduğumuzu anlamak bizim için zor olabilir. Bu derste Kutsal Kitap’ın kim olduğumuz hakkında söylediklerini kendi deneyimlerimiz ve davranışlarımızla kıyaslayacağız. Tanrı'nın önemli gördüğü şeylerin neler olduğunu keşfe- deceğiz. Daha sonra ise nasıl Tanrı'nın olmamızı beklediği kişi olabileceğimizi araştıracağız.

Dersi Oku/İndir icon
Kitabı Oku/İndir icon

Bu ders, Tanrı'nın sizinle nasıl konuştuğunu keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Dersi Oku/İndir icon

Çırak özel bir kişiydi ve büyük bir gelecek vaat ediyordu. Bu çırağın bu kadar göze çarpmasının nedeni, bütün enerjisini işine dökme yeteneğiydi. Bu tanım, Mesih’in çocukken nasıl olduğunu tanımlayabilir mi? Bildiğimiz bir şey varsa o da, O’nun çocukluğunun gerçek olduğudur. Oğul Tanrı olarak, Mesih kesinlikle sonsuzluk planını biliyordu. Ama insan olmakla, öğrenmeyi ve Tanrı'yla dua aracılığıyla iletişim kurmanın insansal deneyimini paylaşmayı seçti.

Dersi Oku/İndir icon

Her zaman geleceğini bilmek isteyen kışı hangi bakımdan hatalıdır? Böyle bir şey yanlış mıdır? Bu derste, Tanrı'nın gelecek konusuna nasıl bakmanızı istediğini ve Kendisinin bu konuda neler bildirmiş olduğunu keşfedeceksiniz. Bu derste şunları inceleyeceksiniz...

  • Tanrı'nın Gelecek İçin Olan Tasarımı,
  • Tanrı Vahyini Neden Sınırlar?, ve
  • Tanrı'nın Bugün İçin Tasarımı

Dersi Oku/İndir icon
Kitabı Oku/İndir icon
Kitabı Oku/İndir icon