Bütün Ulusları Öğrencilerim Olarak Yetistirin
Bütün Kurs Kitabı’nı Oku/İndir icon Kursun Tanıtıcı Notlarını Oku/İndir icon

Eğer bir ev inşa etmek isteseydiniz, ilk atacağınız adım ne olurdu? İşe başlamadan önce, bir planınız olmalıdır.
Eski Antlaşma’da Tanrı’nın, halkına Kendisine tapınmak için bir yer inşa etmelerini söylediğini görüyoruz. Tanrı onlara bir plan verdi. Kendisine itaat ettiklerinde bina başarılı bir şekilde tamamlandı ve Tanrı hoşnut oldu.

Dersi Oku/İndir icon

Belki, işiniz için eğitildiğiniz zamanı da hatırlıyorsunuzdur. Her şeyi bir günde öğrenmediniz. Her seferinde biraz öğrendiniz ve öğrendiklerinizi uygulamaya koydunuz ve sonunda işinizi iyi bir şekilde yapabilir hale geldiniz.
Aynı şey Hıristiyan tanıklığında bulunmanız konusu için de geçerlidir. Mesih’i başkalarıyla paylaşmaya devam ederken öğrenecek çok şey vardır. Bu derste, Mesih’e canlar kazanabilmek için ne tür bir hazırlığa ihtiyacımız olduğunu göreceğiz.

Dersi Oku/İndir icon

Afrika’da bir söz vardır: “Tek el hiçbir zaman bir ev inşa edemez.” Kutsal Kitap, “Üç kat iplik kolay kolay kopmaz” der (Vaiz 4:12).
Bu atasözlerin hepsi doğrudur. Bir ev inşa etmek için birçok el gereklidir. Bütün işi bir işçi yapamaz. Mesih, “Kilisemi bina edeceğim” demiştir. Ama bu büyük işte bizleri Kendisiyle birlikte çalışmaya çağırmıştır. Her birimize düşen bir iş vardır.

Dersi Oku/İndir icon

Katılımcı olma gereksiniminden söz etmiştik. Şimdi Mesih’in bizim için yaptıklarını başkalarıyla paylaşarak nasıl katılımcı olabileceğimize bakacağız. Böylesi bir iyi haberi nasıl sadece kendimize saklayabiliriz? Onu başkalarıyla paylaşmamız gerektir!

Dersi Oku/İndir icon
Bu Dersi Oku/İndir icon

Etrafımızdaki gereksinim büyüktür. İnsanlar Mesih olmadan ölmektedirler. Bu dersin, gözlerimizi kişisel müjdecilik – iyi haberi paylaşma – konusundaki büyük gereksinime açması dileğiyle!

Dersi Oku/İndir icon

“Önlem, tamirden daha iyidir” diyen bir atasözü vardır. Engeller hakkında ne kadar çok şey bilirsek onları yenmekte o kadar başarılı oluruz. Bir önceki dersimizde, iyi haberi paylaşma konusundaki bazı gereksinimleri gördük. Şimdi müjdeyi paylaşmaktaki engellerden bazılarını nasıl aşacağımızı göreceğiz. Tanrı’yla imkânsızın mümkün hale geldiğini unutmayın!

Dersi Oku/İndir icon

İnsanlar farklı farklıdır. Aynı ulusun, aynı kültürün, hatta aynı ailenin içinde bile herkese aynı şekilde davranamazsınız. Kişisel müjdecilikte yaklaşımlardan söz ettiğimizde, bir insanı Mesih’e kazanmak için atılan adımları kastediyoruz.
Bazı önemli kültürel engelleri nasıl aşabileceğimizi öğrendiniz. İnsanlara nasıl yaklaşabileceğiniz konusunu etüt ederken bunları aklınızda tutun.

Dersi Oku/İndir icon

Birisini onurlandırmak için birisinin ismi verilen bir sokak ya da bina ismi biliyor musunuz? Bu onları ödüllendirmek ve onurlandırmak için yapılmıştır. Bu insanlar halklarına ya da toplumlarına yardım etmek için bir şey yaptıklarından ötürü ödüllendirilmişlerdir.
Bunların hepsi büyük ve paha biçilmeyecek ödüllerdir. Hiçbir maaş böylesi bir onurla kıyaslanamaz. Ve buna karşın bir gün bütün bu ödüller yok olacaklardır. Tanrı'dan olan ödüller hem şimdi hem de gelecek için, geçici ve sonsuz, maddesel ve ruhsaldırlar.

Dersi Oku/İndir icon
Bu Dersi Oku/İndir icon