Mesih İnanlısı Dizisi


İsa Mesih'te Yeni Yaşam (Cep boyu ekran)
İsa Mesih’ten Kurtarıcınız olmasını istediğinizde, olağanüstü bir olay gerçekleşti. Karanlıktan ışığa çıkarıldınız. Günahlarınız bağışlandı ve Tanrı’nın ailesine doğdunuz. Yeni bir yaşam aldınız. Bu kitap, İsa’nın sizin için yapmış olduğu işten ötürü bugün sahip olduğunuz yeni yaşam hakkındadır.

Kutsal Kitap: Tevrat, Zebur ve İncil Tanrı Sözü müdur? (Cep boyu ekran)
Uzun yıllar önce, İsrail kralı Davut, Tanrı Sözü hakkındaki duygularını dile getirmiştir. "Sözün adımlarım için çıra, yolum için ışıktır" demiştir (Mezmur 119:105). Kim olusanız ya da nerede olursanız olun, karşı karşiya olduğunuz zorluk her ne olursa olsun ya da hangi kararı vermek zorunda olursanız olun, siz de Kral Davut'un sahip olduğu güvenceye sahip olabilirsiniz. Bu kurs, sadece Kutsal Kitap'ın nasıl yazıldığını anlamanıza değil aynı zamanda ona kendi hayatınızda da günlük bir kılavuz olarak nasıl güvenebileceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

İsa Mesih Kimdir?
  • İsa’nın kim olduğunu,
  • O’nu nasıl daha iyi tanıyabileceğinizi,
  • O’nun sizin için ne yapmak istediğini bilmek ister misiniz?

Yanıtınız “Evet” ise, İsa O’dur adlı kitap tam size göre! Dünyanın birçok yerindeki binlerce okuyucu gibi, siz de bu kitaptaki konuları uygulamaya koydukça, yaşamınız ruhsal açıdan çok daha zenginleşecektir.

Dua Ettiğinizde (Cep boyu ekran)
  • Dualarınıza nasıl yanıt alabileceğinizi,
  • Duanın yaşamınızda neler gerçekleştirebileceğini,
  • Ailenizle birlikte nasıl dua edebileceğinizi bilmek ister misiniz?

  • Yanıtınız “Evet” ise, Dua Ettiğinizde adlı kitap tam size göre! Dünyanın birçok yerindeki binlerce okuyucu gibi, siz de bu kitaptaki konuları uygulamaya koydukça, yaşamınız ruhsal açıdan çok daha zenginleşecektir.

Kutsal Kitap'ı Nasıl İnceleyebiliriz? (Cep boyu ekran)
Yaşamlarımızda Tanrı'nın tasarısını izlemeyi sectiğimiz anda, hem yaşamlarımızı ve kişiliğimizi Mesih'in imgesine uydurmakla hem de başkalarının yaşamlarının değişmesi için Mesih'in sevgisini onlarla paylaşmakla sorumlu oluruz. Kutsal Kitap'ı çalıştığımızda bize Tanrı'yı tanıtan Kutsal Ruh'a karşılık verirken sorumluluklarımızı yerine getirebiliriz. Bu kitap, Kutsal Kitap'la ilgili temel gerçekleri tanıtacak ve çalışmanızı düzenlemeniz için birkaç yöntem gösterecek.

Kutsal Ruh: Seni Tüm Gerçeğe Yöneltecek Olan (Cep boyu ekran)
Kutsal Ruh’un nasıl sizin arkadaşınız olduğunu, insanların neden ‘bilinmeyen dillerde’ konuştuklarını, ve kimin Kutsal Ruh’la dolabileceğini bilmek ister misiniz? Yanıtınız “Evet” ise, Yardımsever Arkadaşınız adlı bu kitap tam size göre! Binlerce kişi bu dersleri çalışmaktan büyük zevk almıştır. Yaşamları ruhsal açıdan zenginleşmiştir. Sizin yaşamınızı da zenginleştirmesi en büyük dileğimizdir.

Tanrı'yı Hoşnut Eden Tapınma (Cep boyu ekran)
Mesih İnanlısı hayatınızda büyüdükçe, Rab’be tapınma arzunuz da büyür ve bu arzunun yerine gelmesi gerektir. Tanrı da bizimle paydaşlık ve iletişim içinde olmayı ister. Bu kurs size sadece Rab'le olan kişisel zamanı- nızda yardım etmekle kalmayacak, aynı zamanda bir grup içindeki paylaşımınızda da size yol gösterecektir.

Tanrı’nın Tasarımı – Sizin Seçiminiz
Tanrı'nın sizinle ilgili tasarımının ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Bu kitap, bu sorunun yanıtını bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Her derste Tanrı’nın sizin için olan tasarımı ve onu izlemeyi nasıl seçebileceğiniz hakkında daha çok şey öğreneceksiniz. Tanrı’nın tasarımının zaten bir parçası olduğunuzu keşfedecek, size ne yapmanızı istediğini göstermeyi arzuladığını göreceksiniz. Öğrendiğiniz gerçekleri, gündelik Mesih’in ardında yürüyen bir Mesih İnanlısı olarak yaşamınıza uyarlayabileceksiniz.

…inanıyorum!
Mesih İmanlılarının neye inandığı hakkında hiç sorularınız oldu mu? Arkadaşlarınız size inandıklarınıza neden inandığınızı hiç sordular mı? Peki, sizin onlara yanıt veremediğiniz zamanlar oldu mu? Eğer öyleyse bu kitap özellikle sizin içindir. Kitabı çalıştıktan sonra bile, bir soru çıktığı her seferinde çabucak yanıt bulmak için el altında tutmak isteyeceksiniz.